baner
Aktualnoci
miniatura
Konferencja prasowa ws. nowej siedziby włocławskiego sądu


   2 lipca 2018 r. poseł Łukasz Zbonikowski zwołał konferencję prasową w sprawie budowy nowej siedziby Sądu Okręgowego we Włocławku.

Obecna siedziba sądu mieści się w kompleksie u zbiegu ul. Kilińskiego i Wojska Polskiego oraz w budynku przy ul. Długiej. W obu przypadkach są to obiekty objęte ochroną konserwatora zabytków. W obu lokalizacjach występują znaczne niedobory powierzchni, co z kolei znacząco utrudnia funkcjonowanie tej instytucji.

Dyrekcja włocławskiego sądu zwróciła się do posła Łukasza Zbonikowskiego o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na budowę nowej siedziby, która umożliwiłaby bardziej efektywne funkcjonowanie jednostki.

Projekt budowy uzyskał pozwolenie na budowę już 23 października 2016 r., jednakże od tego czasu niewiele się z inwestycją dzieje. W związku z tym poseł Zbonikowski złożył wniosek do Zbigniewa Ziobry o wydanie decyzji w sprawie rozpoczęcia budowy nowego obiektu dla SO i znalezienie środków finansowych na ten cel.

- Musimy się spieszyć, bo w październiku 2019 roku upłynie termin ważności decyzji pozwolenia na budowę, stąd niezbędne dla realizacji przedmiotowej inwestycji wydaje się jej wprowadzenie do projektu planu budżetu na 2019 rok - zaznaczył poseł.

Nowa siedziba Sądu Okręgowego ma powstać na osiedlu Południe, na działce położonej między ul. Żeromskiego a Smolną, tuż przy placówce Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W obiekcie ma znaleźć się m.in. 16 sal rozpraw, w tym sala wyposażona w specjalną klatkę dla osób niebezpiecznych oraz 8 sal z wydzieloną komunikacją dla konwoju. Kubatura czterokondygnacyjnego budynku ma wynieść 6115 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. wr >